Кумановец пријавил физички напад и закана со огнено оружје

СВР Куманово информира дека синоќа околу 22 часот, 58-годишен кумановец пријавил дека на улицата „11 Ноември“ неколку лица физички го нападнале и му се заканиле со огнено оружје.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)