Кумановка физички нападната од вонбрачниот сопруг

Вчера попладне во 18 часот, полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода 38- годишен жител на кратовско, затоа што физички нападнал 22-годишна девојка од Куманово со која живеел во вонбрачна заедница, информираат од Секторот за внатрешни работи. Напаѓачот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Коментари

коментар(и)