Куманово утре го пречекува Берое

Кошаркарите на Куманово утре со почеток во 17 часот на домашен терен го пречекуваат составот на Берое од бугарска Стара Загора во рамките на БИБЛ лигата.

Мечот ќе се одигра утре во Спортската сала на СОУ „Перо Наков“ пред празни трибини, согласно протоколите за заштита од коронавирусот.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)