Кумановци нападнале сограѓанин

Дваесет и едногодишно лице во кумановската полиција пријавило дека пред угостителски објект на плоштадот „Нова Југославија“ бил физички нападнат од  две лица од Куманово на возраст од 18 години. По документирање на случајот следува соодветен поднесок, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)