Куче скитник нападнало жена во Табановце

Седумдесет и петгодишна кумановка, вчера по 18 часот, во кумановската полиција пријавила дека во село Табановце биле касната од куче скитник.

И минатата седмица во полицијата беше пријавено дека куче нападнало кумановец на булеварот „Октомвриска револуција“.

Коментари

коментар(и)