Малолетник кривично ќе одговара за фалсификуван ПЦР тест

Малолетник од Куманво заработи две кривични пријави заради фалсификуван ПЦР тест.

– Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривични пријави против малолетник од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување на исправа“ и „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, вчера на граничниот  премин „Деве Баир“ пријавениот употребил фалсификуван ПЦР тест.

Коментари

коментар(и)