МВР: 230 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (16.03.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 230 возачи. Од нив 13 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 123 возила ја пречекорилe брзината во населено место, а 107 надвор од населено место.

Коментари

коментар(и)