Нападнат келнер во игротека

Дваесет и шестгодишен кумановец вчера во полицијата пријавил дека пред два дена, во игротека во населбата „Гоце Делчев“, каде работи како келнер, додека се оддржувала роденденска забава бил физички нападнат од М.Н. организатор на роденденот  и уште две лица гости на прославата, информира полицијата.

Според пријавителот, причина за нападот е затоа што ги предупредил поради непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)