На ниво на државата изречени 370 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на државата се регистрирани 370 прекршоци на мерката за носење лична заштита на лице, соопштија од МВР.

Воедно од ова Министерството апелират до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)