НБА играч е новото засилување за КК Куманово

Џош Селби е новото засилување на Кошаркарскиот клуб Куманово. Дваесет и деветгодишниот Американец висок 183 сантиметри, има играно за повеќе клубови, меѓу кои и Мемфис Гризлис во НБА лигата, каде има одиграно 38 натпревари.

Во Куманово доаѓа од Корејската кошаркарска лига и ќе игра на плејмејкерската позиција, а информацијата дека потпишал договор со клубот од Куманово ја потврдија и од Управата.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

Коментари

коментар(и)