Нема новозаболени кумановци од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 66 нови случаи на КОВИД-19. Во Куманово нема новозаболени од коронавирусот. Во текот на изминатото деноноќие не е пријавено ниту едно починато лице.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 350, во Куманово 7.

Коментари

коментар(и)