Нови прекршувања на полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (26.04/27.04.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 96 лица не ја почитувалe, информираат од кумановската полиција.

Најголем дел од издадените прекршочни налози се во Куманово 67 , во Крива Паланка 11 и во Кратово 18.

За истите, како што појаснуваат од Секторот за внатрешни работи Куманово, ќе следуваат соодветни мерки.

За истиот период 5 лица не ја почитувале забраната за движење.

Коментари

коментар(и)