Нови 34 случаи на коронавирусот во Куманово

467 нови случаи на ковид-19 во земјава, од нив 34 новозаболени кумановци покажува ковид-статистиката во изминатото деноноќие.

Од вкупниот број на позитивни , регистрирани се 58 реинфекции.

Евидентирани сe и 414 оздравени пациенти.

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 10 починати лица.

Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза ковид-19 од Мој Термин, дополнително се пријавени 4 починати лица, меѓу нив и кумановец.

Бројот на активни случаи во Македонија изнесува 3.233, во Куманово 155.

Коментари

коментар(и)