Четворица новозаболени кумановци од КОВИД -19

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 1.016 тестирања, а регистрирани се 25 нови случаи на КОВИД-19. Од вкупната бројка, четворица новозаболени се од Куманово.

Според надлежните, пријавени се вкупно 16 починати лица, меѓу нив и еден кумановец на возраст од 55 години.

Бројот на активни случаи на ниво на државата изнесува 10.572, од нив 866 лица се од  Куманово.

Коментари

коментар(и)