Обединување на граѓаните против туѓи платформи

Граѓаните на Куманово вчеравечер по краткотрајна пауза по повд велигденските празници, повторно протестираа против Тиранската платформа, но и да дадат поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Тие порачаа дека сега е време Македонците да се обединат против мешањето на туѓи платформи во внатрешната политика на Македонија.

Граѓаните велат дека нема да се откажат од овие барања повикаа на сплотеност и единство во заедничка Македонија.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)