Ограбена жена на улицата „Моша Пијаде“

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово лишиле од слобода четворица кумановци. Тие се сомничат дека на улица „Моша Пијаде“ физички нападнале 72 годишна жена и ѝ одзеле чанта. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)