Ограбена лабораторија во Куманово

СВР Куманово информира дека синоќа пред полноќ вработена во лабораторија на улица „Пиринска“ пријавила дека во лабораторијата било влезено со употреба на сила и биле одземени пари.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)