Ограбена спортска обложувалница

СВР Куманово информира дека на  03 јули годинава во 09.15 часот било пријавено дека непознат сторител  со употреба на сила влегол во спортска обложувалница на ул.„Октомвриска револуција“, при што одзел  пари и предизвикал материјална штета. Екипа од СВР Куманово  извршила  увид на местото на настанот и се  преземаат мерки за  расчистување на случајот, соопштуваат надлежните.

Коментари

коментар(и)