Ограбена црквата „Света Богородица“ во Забел

Вчера околу 09 и 45 часот во Секторот за внатрешни работи било пријавено дека непознат сторител со употреба на поднесен алат и сила влегол во црквата Света Богородица на местото викано Забел во Старо Нагоричане. Тој одзем пари и други предмети. Екипа на СВР Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Коментари

коментар(и)