Ограбена црква во село Лопате

Ограбена црква во село Лопате, информира Секторот за внатрешни работи. Во кумановската полиција денеска по осум часот било пријавено дека било влезено во црква во село Лопате, кумановско и биле одземени пари. Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)