Ограбен деловен објект на „Иво Лола Рибар“

Шеесет и едногодишен кумановец во кумановската полиција пријавил дека е ограбен неговиот деловен објект.

Според пријавата објектот на улицата „Иво Лола Рибар“ вчера бил ограбен од непознат сторител, кој влегол со употреба на подесен предмет и одзел бакарни предмети.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)