Ограбен деловен објект на улицата „Ленинова“

Ограбен деловен објект на улицата „Ленинова“, информира Секторот за внатрешни работи Куманово.

Утринава нешто пред 08 часот, И.Ј во кумановската полиција пријавил дека во деловен објект на улица „Ленинова“, било влезено со употреба на сила и биле одземени повеќе предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)