Ограбен маркет во село Орашац

Ограбен маркет во село Орашац, информира СВР Куманово. Вчера по 15 часот во кумановската полиција П.Ц пријавил дека во неговиот маркет во село Орашац, кумановско, било влезено со употреба на сила и биле одземени повеќе производи. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)