Од магацин украдени бакарни предмети

Во кумановската полиција утрово од страна на вработен во ЕВН Македонија КЕЦ-Куманово било пријавено дека непознат сторител со употреба на сила отворил магацин лоциран на улицата Доне Божинов и одзел бакарни предмети. Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)