Од полноќ нови цени на горивата

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ  и на Екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за 2,00 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот се намалува за 1,455 ден/кг и сега ќе изнесува 39,6 ден/кг.

Новите цени ќе изнесуваат

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95  78,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98  80,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ  67,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно – 66,00 (денари/литар)

Мазут – 39,6 (денари/килограм)

Коментари

коментар(и)