Од полноќ поевтинуваат бензините

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за два денари по литар, соопшти Регулатарона комисија за енергетика.

Така ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по 88,5 денари по литар, додека цената на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 86,5 денари по литар.

ЕУРОДИЗЕЛ останува со иста цена 90 денари по литар. Останува иста цената и на екстра лесното масло за домаќинство 85,5 денари по литар, и мазутот 43 денари по литар.

Коментари

коментар(и)