Опожарена нискостеблеста шума во Руѓинце

Вчера околу 14 часот во СВР Куманово било пријавено дека во атар на кумановското село  Руѓинце, настанал пожар во кој била опожарена сува трева и нискостеблеста шума. Пожарот е изгаснат. Полициски службеници од СВР Куманово излегле на местото на настанот, информираат надлежните.

Коментари

коментар(и)