Опожарени две возила викендов

Викендов биле опожарени две возила во градот, информира министерството за внатрешни работи.

Според надлежните, вчера изутрина околу 5 часот било пријавено дека во на ул.„Октомвриска револуција“, било опожарено возило „шкода фабија“ сопственост на 42 -годишен кумановец, а било зафатено и возило „опел корса“.

Извршен бил  увид и се работи на расчистување на случајот, соопшти МВР.

Коментари

коментар(и)