Откриени прашкаста материја и дигитална вага

Полициски службеници од СВР Куманово вчера попладне лишиле од слобода 39-годишен кумановец затоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и дигитална вага.

Осомничениот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)