Петмина новозаболени кумановци од Ковид-19 последниве три дена

Пет нови случаи на Ковид -19 во Куманово, вкупно 96 во државата во последните 3 дена , информираат надлежните.

Регистрирани сe 288 оздравени пациенти, од нив 21 лице од Куманово.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 374, соопшти денеска министерството за здравство.

Коментари

коментар(и)