Петмина новозаболени од ковид 19 во Куманово

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: направени се 2.212 тестови, а регистрирани се 236 нови случаи на КОВИД-19. Од нив од Куманово се петмина.

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 1.550, а во Куманово е 38.

Коментари

коментар(и)