Петрушевски: собираме потписи за поништување на предложениот попис (ВИДЕО)

Политизацијата на законскиот предлог за оддржување на пописот на населението го сметаме за неевропски и оваа иницијатива за нејзино поништување треба да биде граѓанска и насочена против фингирањето на одлуките за спроведување на пописот – порача од градскиот плоштад Бране Петрушевски, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)