Повторно отворен Граничниот премин Евзони

Граничниот премин Евзони на македонско-грчката граница, утрово е повторно отворен за секаков вид сообраќај за влез и излез од земјата. Министерството за внатрешни работи соопшти дека, според информациите добиени од Република Грција, граничниот премин што поради штрајк на грчките цариници беше затворен од вчера од 5 часот, е отворен утринава од 05.30 часот.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)