Поевтинуваат горивата за еден денар

Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), бензините и дизел горивото поевтинуваат за еден денар по литар.

Но, продолжува трендот дизел горивото да биде поскапо од бензините.

Според последната одлука, од полноќ бензинот ќе се продава за 84,5 денари по литар, а дизелот за 97 денари по литар.

Коментари

коментар(и)