Пожарникарите интервенирале на опожарен оџак

Територијалната противпожарна единица Куманово во изминатите 24 часа бележи една интервенција, на опожарен оџак во семејна куќа на улица Никшичка.

Интервенирано е со едно противпожарно возило и три пожарникари, стои во извештајот на Регионалниот центар за управување со кризи.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)