Пожарникарите со две интервенции во текот на вчерашниот ден

Кумановските пожарникари во текот на вчерашниот ден интервенирале на две локации во градот.

Запалена сува трева пожарникарите вчера гаснеле во населбата „ Перо Чичо“ , а во попладневните часови интервенирале и на улицата „Индустриска“, каде исто така, горела сува трева, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Коментари

коментар(и)