Пожар во аптека на „Доне Божинов“

Во Секторот за внатрешни работи Куманово вчера пред 13 часот било  пријавено дека настанал пожар во аптека на улица „Доне Божинов“. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредени лица нема. Увид извршиле полициски службеници, информираат од кумановската полиција.

Коментари

коментар(и)