Пожар на куќа на „Веселин Маслеша“

Во Секторот за внатрешни работи Куманово вчера по 12 часот, било пријавено дека настанал пожар во куќа на улицата „Веселин Маслеша“ во Куманово.  Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица -Куманово, а повредени лица нема. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

 

Коментари

коментар(и)