Познат распоредот во БИБЛ лигата

Раководството на регионалното кошаркарско натпреварување, БИБЛ Лига денеска го објави распоредот за втората фаза, каде што место обезбедија 6 екипи, поделени во 2 групи.

Во Група „Г“, како што веќе знаете, силите ќе ги одмерат КК Куманово, Академик Пловдив и Хапоел Холон.

Најдобрите две екипи со меѓусебен ефект, заминуваат на завршниот Ф4 турнир.

Последниот натпревар за КК Куманово ќе биде на крајот од месец март во Бугарија, односно на 30-ти во „Комплекс Сила“.

Се уште останува состојбата со можните здравствени проблеми, па нема да биде за изненадување доколку некој натпревар биде одложен и за него биде побаран друг термин.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)