Приведена кумановка, осомничена за кражба

Полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода М.З.(24 години) од Куманово.
Таа се сомничи дека на 07-ми март влегла во приватен имот на улицата „100“ во Куманово и одзела пари.
М.З. била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)