Приведени двајца кумановци барани со потерници

Полициски службеници од СВР Куманово синоќа во 22.00 и во 23.30 часот во Куманово, врз основа на судска наредба, привеле двајца кумановци на возраст од 28 и 63 години, за издржување затворски казни. Тие биле спроведени во казнено-поправната установа Затвор Куманово во село Кшање за издржување на затворските казни, информира МВР.

Коментари

коментар(и)