Приведени две лица за поседување марихуана

Синоќа во 19.40 часот, полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода  25 годишен жител на село Слупчане, општина Липково и 39 годишен жител на село Оризаре, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)