Приведено лице, пронајдена сомнителна материја

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода П.К. (26 години) од Валандово. При преглед во неговото патничко возило биле пронајдени и одземени прашкаста и грутчеста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)