Приведен дилер на кокаин од Куманово

Триесетгодишен дилер на дрога вчера бил приведен од страна на кумановската полиција.

– На 28.02.2021 во 21.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Г.(30) од Куманово затоа што при преглед кај него бил пронајден кокаин, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)