Приведен дилер од кумановско

Денеска  полициски службеници од СВР Куманово го лишија од слобода Б.Ј.(36) од с.Табановце, затоа што при извршена контрола во патничко возило „форд фокус“, со кумановски регистарски ознаки, кое тој го управувал, биле пронајдени и одземени прашкаста материја и марихуана. Лицето е приведено и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)