Приведен кумановец за издржување затворска казна

Полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода лицето В.И.(34 години) од Куманово. Тој бил баран за издржување на затворска казна за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик. Лицето било спроведено во Казнено-поправна установа Затвор Куманово  за издржување на казната.

Коментари

коментар(и)