Приведен кумановец за марихуана

Секторот за внатрешни работи информира дека ноќва, еден часот по полноќ, полициски службеници од СВР Куманово  лишиле од слобода  29-годишен кумановец  откако кај него билe пронајдени марихуана и семки од растението „канабис сатива“.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

Коментари

коментар(и)