Приведен кумановец, пронајдена дрога

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово го лишиле од слобода Д.П.(34  години ) од Куманово. При претрес во домот, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, семки од марихуана, дробилка и повеќе  предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело „кражба“, откако претходно бил пријавен од неговата сопруга дека физички ја нападнал. По целосно документирање на случајот, против него ќе следуваат соодветни поднесоци, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)