Приведен паланчанец баран со потерница

Вчера изутрина околу 09 часот, полициски службеници од СВР Куманово лишиле од слобода  55 годишен жител на Крива Паланка.

Тој бил баран со потерница од Основен суд Крива Паланка за издржување на затворска казна. Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната, информира МВР.

Коментари

коментар(и)