Приведен прилепчанец за издржување казна во Затвор Куманово

МВР информира дека вчера во прилепската населба населба Тризла, полициски службеници од ОВР Прилеп привеле 27 -годишен жител на Прилеп.

Тој бил баран по потерница за издржување затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Куманово.

Лицето било спроведено во установата за издржување на казната, информира МВР.

Коментари

коментар(и)